یکشنبه, 09/09/1399 - 13:23

مطالعه و شناخت عمیق تاریخ معاصر ضرورت پاسداری از انقلاب اسلامی

استاد قاسم تبریزی پژوهشگر تاریخ معاصر ایران با اشاره به اهمیت مطالعه و شناخت عمیق تاریخ معاصر ایران، منطقه و جهان، این مهم را لازمه صیانت و پاسداری عالمانه از انقلاب شکوهمند اسلامی عنوان کردند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی پژوهشکده مطالعات و تحقیقات بسیج، استاد قاسم تبریزی پژوهشگر تاریخ معاصر ایران با اشاره به جایگاه و اهمیّت مطالعه و شناخت عمیق تاریخ معاصر ایران، منطقه و جهان، این مهم را لازمه صیانت و پاسداری عاقلانه و عالمانه از انقلاب شکوهمند اسلامی عنوان کردند.

این استاد و نویسنده تاریخ معاصر ایران که به دعوت پژوهشکده مطالعات و تحقیقات بسیج در مجتمع بسیج اقشار و متخصصین حضور یافتند، تعمّق و تدبّر در منابع اصیل اسلامی از جمله قرآن کریم و سنّت مأثور معصومین علیهم السلام را راه برون رفت از سردرگمی و گمراهی دانستند و لزوم توجّه بیش از پیش بسیج و بسیجیان به مطالعه و اُنس با کتاب را یادآور شدند.

ایشان تمسک به سیره علمی و عملی امامین انقلاب اسلامی در برهه های گوناگون تاریخ ایران را کلید اصلی و همیشه کارآمد برای شناخت و تحلیل گذشته، حال و آینده و راهکار غلبه بر مشکلات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کشور عنوان کردند.

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)