دوشنبه, 03/03/1400 - 14:04

نتایج نظرسنجی اردیبهشت ماه پیرامون انتخابات 1400

بر اساس آخرین پیمایش صورت گرفته از 27 تا 30 اردیبهشت پیرامون انتخابات ریاست جمهوری 1400 میزان مشارکت مردم، علل تردید پاسخگویان نسبت به شرکت در انتخابات و میزان اختیارات رئیس جمهور در اداره کشور مورد بررسی قرار گرفت.

 

به گزارش مرکز اطلاع رسانی پژوهشکده مطالعات و تحقیقات بسیج نتایج این نظر سنجی نشان می دهد 36 درصد پاسخگویان حتماً و 16 درصد احتمالاً در انتخابات آتی ریاست جمهوری شرکت خواهند کرد. نسبت مذکور بیانگر افزایش 1.5 درصدی مشارکت  پاسخگویان در مقایسه با اسفند ماه  سال گذشته می باشد. این در حالی است که حدود 34 درصداعلام کرده اند احتمالا یا به هیچ وجه در انتخابات 1400  شرکت نخواهند کرد.

مشارکت

 

داده های به دست آمده از این پیمایش ملّی،  حاکی از آن است که مشکلات روز افزون اقتصادی جامعه با حدود 30 درصد مهمترین عامل تردید پاسخگویان برای شرکت در انتخابات بوده و بی اعتمادی به مسئولین با حدود 21 درصد در رتبه دوم قرار دارد.

نزدیک به 42 درصد پاسخگویان سطح اختیارات ریاست جمهوری را زیاد، نزدیک 34 درصد آن را در حد قابل قبول و حدود 24 درصد کم ارزیابی کرده اند. در مجموع حدود 75 درصد اختیارات رئیس جمهور را زیاد و در حد قابل قبول بیان کرده اند.

نتایج انتخابات

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)