پ, 08/06/1400 - 10:42

نتایج افکارسنجی دانشگاه مریلند: اطمینان ایرانیان از بهبود شرایط کشور

بر اساس نظرسنجی صورت گرفته توسط مرکز مطالعات امنیتی و بین الملل دانشگاه مریلند و ایران پُل، مردم ایران نسبت به بهبود شرایط اقتصادی، اجتماعی و بین المللیِ کشور از اطمینان بالایی برخوردار هستند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی پژوهشکده مطالعات و تحقیقات بسیج به نقل از وبسایت رسمی ایران پُل، افکار عمومی مردم ایران نسبت به بهبود شاخص های اقتصادی و اجتماعی کشور در چهار سال آینده از درصد بالایی از اطمنیان برخوردار است.

بر اساس این پیمایش که از 7 تا 17 شهریور ماه 1400 توسط دانشگاه مریلند صورت گرفت، بیش از 72 درصد از مردم ایران مطئمن (کاملاً و تا حدودی) هستند که دولت به شکل قابل ملاحظه ای در کاهش تورم موفق خواهد بود.

افکارسنجی دانشگاه مریلند

همچنین بیش از 67 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی از کاهش اساسی بی کاری اطمینان خاطر (کاملاً و تا حدودی) داشته اند.

بیکاری

در خصوص بهبود روابط ایران با کشورهای همسایه، 77 درصد از پاسخگویان اطمینان به بهبود روابط با این کشورها داشتند و 21 درصد اطمینان نداشتند.

روابط

بیش از 74 درصد از شرکت کنندگان نسبت به ریشه کن کردن فساد اطمینان داشتند (کاملاً و تا حدودی) و کمتر از 25 درصد نظر متفاوتی را ابراز نموده اند.

ریشه کنی فساد

علاوه بر این، بیش از 74 درصد از مردم نسبت به افزایش تجارت با سایر کشورها ابراز اطمینان (کاملاً و تا حدودی) نموده اند و 24 درصد خیر.

افزایش تجارت

و در نهایت پیمایش صورت گرفته نشان می دهد، بر اساس داده های جدول زیر بیش از 63 درصد پاسخگویان نسبت به حمایت دولت از حقوق و آزادی های مردم کاملاً و یا تاحدودی اطمینان داشته اند. 

حمایت از حقوق و آزادی

منبع: https://www.iranpoll.com

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML